„ecobase”

Szybkoschnący, uniwersalny do lakierowania, matowy materiał na powłoki gruntujące, przeznaczony do żelaza, stali i wielu innych podłoży.

Zastosowanie: farba stosowana jest jako warstwa gruntująca żelazo, stal i blachy, również jako wypełniacz – na przykład starych warstw farby. Ze względu na bardzo małą zawartość środka rozpuszczającego stosowanie wewnątrz pomieszczeń jest bezproblemowe.

Obiekty: konstrukcje hal, pojazdy drogowe, pojazdy torowe, pojazdy szynowe, środki transportu, maszyny, bramy, kraty, rury itp

Ocena ekologiczna: nie zawierają żadnych szkodliwych metali ciężkich i żadnego PCV. Dzięki bardzo niskiej zawartości środków rozpuszczających, ich emisja do środowiska jest znikoma.Duża zawartość elementów stałych gwarantuje trwałość i służy długoletniej ochronie. Do obróbki i czyszczenia narzędzi nie są potrzebne żadne środki organiczne. Ponieważ obróbka następuje bez stosowania utwardzacza, odpady  nie muszą być traktowane jako odpady specjalne. W zależności od koloru, około 70-90% składników zawartych w farbie to składniki naturalne.

Odcienie barwy: wg palety RAL

 

Lepkość: 4mm >100 sek./DIN
Rozcieńczanie: woda

 

Zawartość rozpuszczalnika: ok. 2%
Grubość warstwy po każdej obróbce: ok. 60
Wydajność: ok. 8 m2/litr
Schnięcie: optymalne w temp. 20°C
– pyłosuche – ok. 20 min.

– do chwytania – ok. 40 min

– zahartowane – ok. 16 godz.

 

Przechowywanie: 6 miesięcy, chronić przed mrozem

 

Utrzymanie odcienia barwy: do ok. 100°C

Karta techniczna Ecobase